ITF Men ́s Futures Slovakia F3 10.000 USD

7.8.-14.8.2016

Druhý ročník medzinárodného turnaja mužov na okruhu International Tennis Federation s dotáciou 10 tisíc dolárov. Do kvalifikácie sa prihlásilo 59 hráčov, z ktorých 8 postúpilo do hlavnej súťaže, kde bojovalo 32 mužov. Medzinárodné zastúpenie predstavovalo celkovo 23 krajín sveta. Víťaz hlavnej súťaže si pripísal 18bodov do svetového rebríčka. Lákadlom turnaja bol Jaroslav Pospíšil (CZE), ktorý bol hráčom svetovej stovky a Mate Valkusz (HUN), ktorý bol juniorskou svetovou jednotkou v roku 2016.

Organizačne bolo potrebné zabezpečiť chod a údržbu 5tich súťažných dvorcov a jedného tréningového počas celej dĺžky trvania turnaja. Zabezpečiť prítomnosť medzinárodného rozhodcu, v našom prípade pána Lászla Nyira (HUN), zabezpečiť prítomnosť 5tich empirových rozhodcov, fyzioterapeuta, servis vypletania rakiet, pitný režim,

transport z miesta ubytovania do Tenisového centra a späť. Dotácia 10 tisíc dolárov predstavuje výšku sumy vyplácanej hráčom postupne od prvého kola.