V súčasnosti Tenisové centrum disponuje v letnej sezóne 6-timi antukovými dvorcami. Svojim zákazníkom ponúka vďaka pokojnému a príjemnému prostrediu možnosť aktívneho a pasívneho oddychu. K dispozícií máme grill zónu s možnosťou využitia ohniska, priestorov a krytých prístreškov, ktoré využívajú naši športovci pri usporiadaní rozličných súkromných alebo firemných turnajov. Pre deti je k dispozícií detská zóna, ktorá zahŕňa detské ihrisko s preliezkami, pieskoviskom a trampolínou. Rovnako disponujeme potrebným zázemím pre cyklistov, ktorým ponúkame možnosť uskladnenia bicykla, možnosť občerstviť sa z ponuky nápojov a rýchlych jedál alebo možnosť poskytnutia potrebného náradia napríklad pri oprave defektu.

Celoročne disponujeme priestranným bezplatným parkoviskom, pevnou krytou tenisovou halou, bedmintonovou halou, lezeckou stenou a bowlingovými dráhami. Spoločenské priestory majú zákazníci možnosť využiť na usporiadanie spoločenských rodinných, súkromných, firemných osláv alebo večierkov, kedy zabezpečujeme aj potrebný servis stolovania, obsluhy a celého cateringu.

V zimnom období sa ponuka využitia športoviska pravidelne rozširuje o prírodnú ľadovú plochu. Klzisko vzniká za priaznivých teplotných a poveternostných podmienok s finančnou podporou obce Slovenská Ľupča a práce majiteľa centra spolu so svojim synom.

Na pôde Tenisového centra prevádzkuje svoju činnosť Športový klub Pepas Slovenská Ľupča, ktorý vďaka spolupráci so Slovenským tenisovým zväzom a domácemu zázemiu, pravidelne usporadúva domáce turnaje na miestnej, regionálnej ale aj národnej úrovni (Letné majstrovstvá regiónu, Halové majstrovstvá republiky, Detský Davis Cup a iné..) v rozličných kategóriách. Každoročne sa ŠK Pepas zapája aj do súťaže družstiev.

V rámci Športového klubu Pepas, pôsobí v areáli Tenisového centra Tenisová škola Pepas, ktorá sa venuje pohybovej príprave od najmenších až po profesionálny prístup, tréning a zázemie hráčov, ktorí sa umiestňujú v TOP 10 na Slovensku vo svojich kategóriách.  Hlavným trénerom je pán Mgr. Matej Stanko, ktorý po aktívnej tenisovej kariére, na fakulte telovýchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave, vyštudoval odbor tenis a stal sa tak diplomovaným trénerom a uznávaným odborníkom s niekoľkoročnou praxou venovanej práce s deťmi a mládežou. Matej Stanko je usporiadateľom už spomínaných turnajov, po absolvovaní licencovaných kurzov je držiteľom „A“ rozhodcovskej licencie a  je členom Rady Slovenského tenisového zväzu.

Tenisová škola Pepas každoročne v období letných prázdnin usporadúva letné prázdninové kempy, ktoré sú zamerané  pre všetky deti vo veku od 4 do 14 rokov, nezávisle od toho, či Tenisovú školu navštevujú alebo nie. V táboroch sa venujeme všeobecnej športovo-pohybovej aktivite, zameriavame sa na dobrodružstvo, zábavu, súdržnosť, tímového ducha a hru v duchu fair-play. Zabezpečujeme dozor, starostlivosť, program, stravu 4x denne spolu s pitným režimom a to od 8:00 do 16:00 hod. Ako znak vďaky za prejavenú dôveru počas celého roka, TŠ Pepas každoročne usporadúva Pepas Family Cup, ktorý je už tradičným ukončením antukovej sezóny v podobe turnaja a  zápasov detí a rodičov z tenisovej školy.

Po úspešnej kandidatúre, sa areál Tenisového centra v roku 2015, stal usporiadateľom vôbec prvého medzinárodného turnaja na svojej pôde. Tenisové centrum v Slovenskej Ľupči tak nadviazalo spoluprácu s International Tennis Federation  pri usporadúvaní mužských a ženských futures turnajov a rovnako tak nadviazalo spoluprácu s Tennis Europe Junior Tour pri usporiadaní juniorských turnajov do 16 rokov. Od spomínaného roku 2015 sa areál každoročne v letných mesiacoch zhosťuje pozície usporiadateľa medzinárodných turnajov, ktoré sú pre hráčov vstupnou bránou pre vstup na profesionálny okruh WTA a  ATP tour.